Jak uzyskać przydomek hodowlany?
W tym celu należy wypełnić i złożyć w biurze Oddziału „Wniosek o rejestrację przydomka hodowlanego” (druki). Na wniosku znajduje się pięć pozycji, gdzie można wpisać propozycje nazwy swojego przydomka. Nie musimy wypełniać wszystkich pól, lecz należy pamiętać, że mamy większe szanse na zaakceptowanie nazwy przydomka, jeśli podamy więcej propozycji.
Na wniosku należy również zaznaczyć gdzie będzie pisany przydomek, przed czy po nazwie psa np.: MAFIA z Rudego Boru lub Rudego Boru MAFIA. Ważna jest też pisownia. Przydomek piszemy małymi literami, każdy z członów zaczynając wielką literą (przyimki z małej) a imię psa piszemy wielkimi literami. FCI nie uznaje polskich znaków, czyli litera ł będzie występować jako l, i tak samo z ć, ś, ż, ź itp. Tak samo jest w przypadku znaków interpunkcyjnych. W nazwie przydomka nie można umieścić słowa „FCI” lub „hodowla”. Nazwy nie mogą zawierać błędów ortograficznych, nazw państw, cyfr, nazw rasy w języku angielskim, znaków, nawiasów, cudzysłowów itp.
Przydomki zarejestrowane w FCI
O przeglądzie miotu
Miot zgłaszamy pisemnie np. przez email do 14 dni po urodzeniu szczeniąt podając informacje o ilości szczeniąt wg płci, datę urodzenia, podstawowe dane rodziców oraz rasę (druki).
Przegląd miotu – co zabrać?
- Wypełniony druk zgłoszenia miotu (jeżeli nie został przesłany)
- Potwierdzenie wykonania znakowania przez weterynarza
- Kartę krycia
- Kartę miotu
- Książeczki zdrowia szczeniąt